تبلیغات
در هم بر هم - تکفیر اهل سنت توسط وهابی ها
در هم بر هم
 
یکشنبه 11 خرداد 1393 :: نویسنده : آزاد نگر

تکفیر اهل سنت توسط وهابی ها

وهابی ها بدون دلیل، تمام اهل سنت را کافر می دانند. ابن عابدین یکی از علمای معروف حنفی و صاحب کتاب فقهی « حاشیه ابن عابدین » می گوید:

فرقه وهابیت، تمام اهل سنت را کافر دانسته، فقط خودشان را موحد می پندارند. به طور کلی، هر کس با اعتقاد آنان مخالف باشد، از دیدگاه آنها مشرک و کافر است و به همین خاطر، کشتار اهل سنت و علمای آنان را مباح دانسته اند.1

شیخ حسین احمد مدنی که شیخ الحدیث بوده و در آزادی و استقلال هند، نقس اساسی داشته است، درباره محمد بن عبدالوهاب می گوید:

محمد بن عبدالوهاب معتقد بود که همه اهل عالم وتمام مسلمانان بلاد عرب، کافر و مشرک اند و جنگ با آنان و غنیمت گرفتن اموال آنها جایز، بلکه واجب است.2

همچنین « احمد امین » نویسنده معروف مصری می گوید: « وهابیان غیر از سرزمین خود، سرزمین های دیگر اسلامی را مملکت اسلامی نمی دانند و معتقدند که باید با این ممالک، جهاد کرد».3

آیا این اعتقاد محمد بن عبدالوهاب، مؤسس فرقه وهابیت، بدعت و مخالف مبانی دین اسلام نیست؟ چرا وهابیان، تشنه خون مسلمانان هستند، به گونه ای که حتی کفار حربی نیز چنین حرص و ولعی در کشتن مسلمین ندارند؟

چرا محمد بن عبدالوهاب و پیروان او، جنگ و جهاد را با کفار جایز نمی شمارند و به جای آن مسلمانان را هدف گرفته اند؟ و آیا این اعتقاد و عملکرد آنان، در برابر مسلمانان، کاشف از رابطه مرموز و مخفیانه وهابیان، به خصوص سران و رهبران آنها، با کفار و دشمنان دینی مسلمانان و به خصوص استعمارگران سودجو نیست؟

به فرض اینکه مسلمانان، آن گونه که وهابیان می گویند کافر و مشرک بوده و جهاد با آنان واجب باشد، پس چرا وهابیان در جهاد با آنان مرتکب وحشی گری و ایجاد رعب و وحشت شده، آنان را به فجیع ترین وجه می کشند و اعضای آنان را مثله و تکه پاره کرده، حتی به اطفال شیرخوار هم رحم نمی کنند؟

به عنوان نمونه، در یکی از جهادهای وهابی ها علیه مسلمانان، در وادی « دواسر » در حالی که اکثر آنان در مساجد مشغول خواندن نماز صبح بودند، سه هزار نفر را قتل عام کردند و مساجد را بر آنان خراب کردند و خانه هایشان را آتش زدند و انگشت پای اطفال را قطع نموده، سپس پاهایشان را قطع نمودند؛ و همین طور انگشت های دست آنان را قطع کردند تا به تدریج و همراه با شکنجه بمیرند. آنان چشم ها را از حدقه بیرون آوردند تا با این کارشان دیگران را بترسانند.4

وهابیان این گونه جهاد را از کجا آموخته اند؟ آیا با این کار آنان، جهاد که یک پدیده مقدس الهی است، خدشه دار نمی شود و چهره ضد انسانی و الهی به خود نمی گیرد؟ در حالی که چنین رفتاری، حتی در میان دزدان و جنایت کاران تاریخ، دیده نشده است.

آیا این گونه رفتار وحشیانه وهابیان به نام اسلام، با مسلمانان و تحت عنوان جهاد، اسلام را در انظار جهانیان منفور و وحشت زا جلوه نمی دهد؟ و کدام عقل، می تواند چنین دینی را بپذیرد؟

آیا امروزه، وهابیان که مدعی توحید و اسلام واقعی هستند، در گوشه و کنار دنیا با وحشی گری و رفتارهای عاری از منطق و عقل و به دور از شریعت پاک اسلام، برخی از جهانیان را که از اسلام چیزی نمی دانند نسبت به اسلام و آموزه های مقدس آن و قرآن متنفر نکرده اند؟

منابع:

1 . حاشیه رد المختار، ج4، ص 449

2 . الشهاب الثاقب، ص 43

3 . زعماء الاصلاح فی عصر الحدیث، احمد امین، صص 20 و 21

4 . تاریخ آل سعود، ناصر السعید، صص 286 304

نوع مطلب : کالبدشکافی عقاید وهابیت، 
برچسب ها : وهابیت،
 
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : آزاد نگر

مطالب اخیر
موضوعات
نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبـلاگ چیست؟ (لطفاً نظر بدهید.)
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Instagram وصیت شهدا جنگ دفاع مقدس