تبلیغات
در هم بر هم - حمایت از قاتلین اصحاب پیامبر(ص)
در هم بر هم
 
شنبه 10 خرداد 1393 :: نویسنده : آزاد نگر

حمایت از قاتلین اصحاب پیامبر(ص)

وهابی ها در حالی که ظاهراً خودشان را مدافع صحابه می دانند، از قاتلین اصحاب پیامبر(ص) حمایت می کنند. ابن تیمیه می گوید: « ما قاتل عمار را از اهل بهشت می دانیم ».1

این عقیده وهابی ها با سخن گهربار رسول خدا(ص) صریحاً در تضاد است؛ زیرا در حدیث شریفی که از آن حضرت نقل شده و در بسیاری از کتب معتبر ذکر گردیده است، وقتی عمار یاسر، صحابی بزرگوار و جلیل القدر ایشان در جریان حفر خندق، بر خلاف دیگران که یک خشت را حمل می کردند، دو تا دو تا خشت بر می داشت، پیامبر اسلام (ص) در حالی که خاک را از سر او پاک می کرد، فرمود: « رحمت بر تو ای پسر سمیه، گروه باغیه، تو را می کشند ».2

همچنین در حدیث دیگری فرموده است: « حق با عمار است ».3

معنای این دو حدیث، این است که قاتل عمار، باغی و دشمن حق و دین خداست و نمی تواند از اهل بهشت باشد.

این عقیده وهابی ها درباره قاتلین سایر صحابه رسول خدا(ص) نیز ثابت می باشد؛ زیرا به دلایل متقن تاریخی، یزید بن معاویه در واقعه « حره » در شهر مدینه منوره به مدت سه روز به سپاهش دستور کشتن صحابه پیامبر(ص) و فرزندان آنها و هتک حرمت به ناموس آنان را صادر کرد که از سیاه ترین وقایع تاریخ اسلام به شمار می آید. ولی در عین حال وهابی ها به طور مبالغه آمیزی از یزید بن معاویه به شیوه های مختلف دفاع می کنند.

ابن تیمیه، او را امامی می داند که عزت و سرافرازی اسلام، توسط او ادمه یافت.4 همچنین برخی دیگر از آنان می گویند که یزید از کبار صالحین و ائمه هدی بوده است.5 عجیب تر اینکه وهابی ها کتابی در توصیف و مدح یزید تألیف نموده اند که در مدارس به عنوان کتاب درسی تدریس می شود.

آیا علت این دفاع و ثناگویی نسبت به یزید بن معاویه که بعضی از بزرگان اهل سنت، در لعن او هیچ تردیدی ندارند6،  دشمنی صریح با صحابه پیامبر خدا نیست؟ اگر غیر از این است، چرا در هیچ یک از کتاب های وهابی ها، واقعه حره و کربلا بیان و منعکس نشده و عاملین این حوادث ننگین و دلخراش مورد ملامت و سرزنش قرار نگرفته اند؟

منابع:

1 . منهاج السنه، ج6، ص 205

2 . مسند ابوداوود، ج1، ص 84؛السنن الکبری، ج5، ص 155؛ کنز الاعمال ، ج9، ص 169؛ شرح مسند ابی حنیفه، ملا علی قاری، ص 245

3 . کنز الاعمال، ج13، ص 254

4. منهاج السنه، ج8، ص 238

5 . مجموع الفتاوی، ج3، ص 409

6 . شرح عقاید النسفیه، سعد الدین تفتازانی، ص 106

نوع مطلب : کالبدشکافی عقاید وهابیت، 
برچسب ها : وهابیت،
 
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : آزاد نگر

مطالب اخیر
موضوعات
نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبـلاگ چیست؟ (لطفاً نظر بدهید.)
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Instagram وصیت شهدا جنگ دفاع مقدس